Biely Kôň 2020 - 2 oz - Queen's Beasts

Dostupnosť tehličky alebo mince je obmedzená (niekedy iba niekoľko kusov). Cenu a termín dodania stanovujeme individuálne. PRE CENU a Dostupnosť VOLAJTE BEZPLATNE 0800 555 855.
Fixácia cien prebieha od 8:30 do 17:00 hod. Cena je vrátane DPH
Hmotnosť2 unce - 62,2 g
Rýdzosť999,9/1000
Nominálna hodnota5 GBP
Priemer38,6 mm
Hrúbka6 mm
Sni?mka obrazovky 2019-09-26 o 14.44.29.png
Britská mincovňa Royal Mint pripravila okrem zlatej mince Britannia sériu zlatých a strieborných mincí "The Queen's Beasts – Kráľovské šelmy.

The Queen's Beasts je séria desiatich sôch, vytvorených sochárom Jamesom Woodford k príležitosti korunovácie kráľovnej v roku 1953.

Mincovňa razí strieborné mince o hmotnosti 2 uncí a 10 uncí. Je to séria 10 mincí so zobrazeným heraldických zvierat kráľovnej Alžbety II.

Mince sú razené od roku 2016 v tomto poradí:
Rok 2016 – Lev Anglicka,
Rok 2017 – Griffin Edvarda III.,
Rok 2017 - Červený drak Walesu,
Rok 2018 - Jednorožec Škótska,
Rok 2018 - Čierny býk vojvodov z Clarence,
Rok 2019 - Sokol Plantagenetovcov,
Rok 2019 - Yale Beaufortu,
Rok 2020 - Biely lev Mortimeru
Rok 2020 - Biely kôň Hannoveru.
Rok 2021 - Biely chrt Richmondu

Na rube mince je vyobrazená Šelma. Okružie motívu zdobí názov mince v anglickom jazyku, údaje o hmotnosti, rýdzosti "FINE GOLD, 999.9", roku emisie a iniciály autora návrhu "JC".

Líc zobrazuje portrét kráľovnej Alžbety II., Ktorý je piatym a definitívnym mincovým portrétom kráľovnej. Nasledujú autorove iniciály "J.C.", nápisy "ELIZABETH II. D.G. REG.F.D." a nominálna hodnota. Obe strany mince navrhol anglický rytec Jody Clark.

Royal Mint Ltd. je štátna mincovňa, ktorá produkuje mince pre Veľkú Britániu. Je 100% vlastnená vládou (ministerstvom financií) Veľkej Británie. Mincovňa produkuje mince aj pre ďalších 60 krajín.

Patrí medzi najstaršie mincovne na svete a jej história siaha viac ako 1100 rokov do minulosti. Kráľovská mincovňa je nástupkyňou Londýnskej mincovne, ktorá vznikla v roku 886.V mincovni boli razené mince pre všetkých kráľov Anglicka a Britského spoločenstva.

Mincovňa razí zlaté a strieborné tehličky a mince. Výrobný program:

 • Zlaté tehličky od hmotnosti 1 g do 1 kg
 • Strieborné tehličky od hmotnosti 100 g do 1 kg
 • Platinové tehličky od hmotnosti 1 unce do 1 kg.
 • Zlaté mince – Británia, Severeign, exkluzívna sada mincí Queen’s Beasts, Lunárna séria.
 • Strieborné mince – Británia, , exkluzívna sada mincí Queen’s Beasts, Lunárna séria. 
 • Platinové mince - exkluzívna sada mincí Queen’s Beasts.

Čo vykupujeme

Naším klientom garantujeme výkup tehličiek a mincí, ktoré u nás nakúpili a nakúpia. Vykupujeme všetky produkty, ktoré máme v ponuke. Rovnako vykupujeme tehličky od mincovní, ktoré vyrábajú tehličky tzv. značkou „Good delivery“,

Vykupujeme zlaté mince a tehličky z mincovní: Münze Österreich, Argor Heraeus, Heraeus, Pamp, Valcambi, Perth Mint, Royal Canadian Mint, Royal Mint, US Mint, Rand Rafinery resp. iné tzv. „Good delivery“ tehličky.

Ak máte iné mince alebo tehličky, radi Vám pripravíme ponuku na výkup. Stačí na náš email info@investicnezlato.sk poslať fotografiu tehličky alebo mince, ktorú máte alebo bližší popis a my Vám stanovíme cenu. Alebo nás kontaktujte na bezplatnej linke 0800 555 855.

Cena výkupu

Pri každom produkte je uvedená výkupná cena. Táto výkupná cena platí pre tehličky a mince, ktoré boli zakúpené v našej spoločnosti. Pri niektorých produktoch nie je uvedená výkupna cena, pretože môže byť výhodnejšia. V takomto prípade volajte na bezplatnú linku 0800 555 855. 

Výkupne ceny pre zlato a striebro sú určené podľa aktuálnej trhovej ceny – spot price. Sú aktualizované každú minútu. Výkupná cena je stanovená ako trhová cena v EUR za 1 trójsku uncu. Cena pre jednotlivé tehličky a mince sú prepočítané podľa váhy v unciach. Pri zlatých a strieborných minciach platia rovnaké odkupné ceny pre všetky druhy mincí.

V prípade, že nie ste naším klientom, výkupná ceny môže byť nižšia o 1 – 4,5%.

Postup spätného výkupu

Osobný výkup

 1. Realizuje sa v sídle spoločnosti – je nutné si vždy dohodnúť termín vopred.
 2. Po kontrole doručených tehličiek alebo mincí Vám stanovíme výkupnú cenu podľa aktuálnej ceny zlata, striebra alebo iných kovov.
 3. Výplata financií prebieha obratom prevodom (od 1 do 5 dní) alebo v hotovosti (do zákonom povolenej výšky 5000 EUR).

Výkup na diaľku

 1. tehličky alebo mince nám pošlete poistenou zásielkou Express Kuriér Slovenskej pošty – UPOZORNENIE – je nutné dôkladne zabaliť hlavne tehličky, aby sa zabránilo poškodeniu obalu.
 2. Pred zaslaním je nutné nás informovať telefonicky alebo emailom.
 3. Po kontrole doručených tehličiek alebo mincí Vám stanovíme výkupnú cenu podľa aktuálnej ceny a zašleme Vám výkupnú zmluvu na email. Stačí doplniť číslo účtu pre výplatu a podpísanú zmluvu zaslať scanom na info@investicnezlato.sk . Výplata financií prebieha obratom prevodom (od 1 do 5 dní).

Investičné tehličky a mince kupujeme výhradne od overených dodávateľov a svetových mincovní. Renomé mincovne, štátne vlastníctvo a dlhodobá činnosť garantuje 100% pravosť nakúpených tehličiek a mincí.

Dodatočne však využívame kontrolu pravosti, ktorá je využívaná v mincovniach pri spätnom výkupe:

 1. presné meranie rozmerov a hmotnosti tehličiek a mincí a
 2. doplnkové merania pomocou magnetickej váhy a prístroja na elektrickú vodivosť. 

Meranie rozmerov a hmotnosti.

Zlato má presne špecifickú hustotu - 19,3 kg na dm3 (zaokrúhľovanie na 1 desatinu).

K čomu je táto informácia?
Výrobca udáva presné rozmery tehličiek a mincí a hmotnosť zlata. Každá tehlička a mince musí mať tieto rozmery a musí mať uvádzanú hmotnosť. Predstavme si, že by sme zlatú mincu Maple Leaf zamenili za striebornú mincu Maple Leaf. Striebro má nižšiu hustotu (10,4 kg na dm3). Minca zo striebra by musela byť väčšia (napríklad hrubšia), aby sa dosiahla presná hmotnosť, pretože striebro má nižšiu hustotu. Alebo pri rovnakých rozmeroch zlatej a striebornej mince by strieborná minca musela mať nižšiu hmotnosť.

Na presné meranie sa využívajú certifikované váhy, ktoré sú úradne overené, čo zaručí presné meranie.

Doplnkové meranie pomocou magnetickej váhy.

Zlato je nemagnetický kov (mierne diamagnetické). Preto je možné na základoch magnetizmu presne zistiť, či ide o zlato o rýdzosti 999,9 alebo nie. Rozdiel medzi čistým zlatom 999,9 a zlatom s menšou rýdzosťou, alebo dokonca iným kovom je výrazný a nie je možné si to pomýliť. Pri odliatkoch s vyššou hrúbkou sa dodatočne používa ultrazvuk.

Doplnkové meranie pomocou prístoja, ktoré meria elektrickú vodivosť. 

Zlato, striebro a iné kovy majú rôznu úroveň odporu elektrického prúdu. Meraním elektrickej vodivosti je možné nedeštruktívne presne určiť kov a rýdzosť meranej tehličky alebo mince. 

Aktualizujeme ceny