Cenové dno na zlate a striebre


Cenové dno na zlate a striebre - koniec lacného zlata a striebra

Zlato spolu so striebrom zaznamenali v priebehu posledných dvoch týždňov najlepšie výsledky za posledné obdobie. Zlato si pripísalo najlepší výsledok od októbra 2011. striebro dokonca za posledných 5 rokov. Čo je však dôležitejšie ako samotné čísla je fakt, že cena oboch kovov vzrástla nad úroveň, pri ktorej obchodníci so zlatom očakávajú ďalší rast ceny.

Pozitívne správy hlásia fondy investujúce do zlata tzv. ETF (Exchange Trade Funds) , ktorých nákupy zlata a striebra hovoria o zvýšenom záujme investorov. Ázia, trh s najväčším svetovým dopytom po zlate, hlási rekordný dopyt a pozadu neostávajú ani americkí investori, ktorí opäť vo zvýšenej miere predávajú akcie a dlhopisy a nakupujú zlato a striebro.

Nepokoje v Egypte a Sýrii a hrozba ich rozšírenia do ostatných časti Blízkeho východu zasa podporujú v nákupe investorov, ktorí v zlate a striebre hľadajú bezpečný prístav v neistých časoch. Zlatu a striebro sa dostalo podpory aj od veľkých amerických bánk a hedge fondov, ktoré predpovedajú zlatu nárast ceny.

V neposlednom rade za zmenami v cenách zlata a striebra, stojí skutočnosť, že tradične konsolidačné mesiace ako júl a august sa blížia ku koncu a pomaly, ale isto sa blížia mesiace september až december, ktoré sú štandardne mesiace s veľmi silným celosvetovým dopytom po zlate a striebre.

Za dva týždeň, tak cena zlata vzrástla o 8,50%, z 1 314,70 dolárov za uncu na 1 428,20 dolárov za uncu. Cena striebra vzrástla o 20,5% z 20,56 dolárov za uncu na 24,80 dolárov za uncu. Po ekonomicky neodôvodnenom a čisto špekulatívnom poklese ceny zlata a striebra zo začiatku apríla , kedy došlo k výpredajom len „papierového zlata" (zlata, ktoré fyzicky neexistuje a obchoduje sa len za účelom dosiahnutia špekulatívneho zisku na burze) sú oba kovy späť na ceste rastu cien.

Ako bolo spomenuté vyššie, dôležitejšie ako samotné čísla, je formovanie cenového dna na zlate a striebre. Dôležitá cenová hranica bola pokorená (viď obrázok nižšie), súčasné ceny sa prvý krát od decembra 2012 pohybujú nad touto hranicou, čo znamená, že cenové dno sme už videli a teda aj koniec lacného zlata a striebra.

zlato.png

Späť na ponuku - klikni tu.

Zdroj www.24hgold.com