5 g - Valcambi

Posledná aktualizácia
23:54
    403 Eur
1-4 ks403 Eur
5 a viac ks400 Eur
 Výkupná cena: 331 Eur
Fixácia cien prebieha od 8:30 do 17:00 hod. Cena je vrátane DPH
Hmotnosť5 g
Rýdzosť999,9/1000
Rozmery13.85 x 23.05 x 1.00 mm
Vyhotoveniecertifikát zatavený spolu s tehličkou vo fólií
20 g valcambi cz.png

Mincovňa vyrába štandardné veľkosti tehličiek od 1 gramu po 1000 gramov a ich balenie je spolu s certifikátom, alebo voľné balené pri vyšších gramážach.

Špeciálnou kategóriou sú „zlaté čokoládky“ – Combibar tehličky. Je to forma 10, 20, 50 a 100 gramových tehličiek, ktoré sú rozdelené po 1 gramov do mriežky – ako čokoláda po 1 grame. Oddiaľ vznikol ich názov. Sú populárnou voľbou, pretože spájajú 2 vlastnosti tehličky – vhodnú cenu a keď je to potrebné, rýchle použitie po malých množstvách.

Valcambi je najväčšou spoločnosťou na svete, ktorá rafinuje zlato. Aj vďaka nej sú Švajčiari jednotkou v spracovaní zlata. Ešte pred korona krízou odliala mincovňa denne viac ako 4 tony zlata prevažne v zlatých tehlách.

Na tehličkách sú zobrazené údaje:

- Logo Valcambi
- Názov krajiny výrobcu
- Hmotnosť
- Zlato
- Rýdzosť
- Punc - Assayer Founder
- Sériové číslo na certifikáte

Valcambi je najväčšou spoločnosťou na svete, ktorá rafinuje zlato. Aj vďaka nej sú Švajčiari jednotkou v spracovaní zlata. Ešte pred korona krízou odliala mincovňa denne viac ako 4 tony zlata prevažne v zlatých tehlách.

Sídlo spoločnosti v Balerne, meste v najjužnejšom cípe Švajčiarska pri talianskych hraniciach, je možno najstráženejšie miesto vo Švajčiarsku. Vlastníkom mincovne bola v minulosti banka Credit Suisse, ktorá v roku 2015 predala mincovňu do rúk indickej spoločnosti Rajesh Export za 400 miliónov Eur. Tá sa dlhodobo zaoberá výrobou šperkov hlavne pre ázijsky trh. Valcambi je členom Londýnskej asociácie mincovni a výrobcov zlata LBMA.

Mincovňa vyrába štandardné veľkosti zlatých tehličiek od 1 gramu po 1000 gramov a ich balenie je spolu s certifikátom, alebo voľné balené pri vyšších gramážach.

Špeciálnou kategóriou sú „zlaté čokoládky“ – Combibar tehličky. Je to forma 10, 20, 50 a 100 gramových tehličiek, ktoré sú rozdelené po 1 gramov do mriežky – ako čokoláda po 1 grame. Oddiaľ vznikol ich názov. Sú populárnou voľbou, pretože spájajú 2 vlastnosti tehličky – vhodnú cenu a keď je to potrebné, rýchle použitie po malých množstvách.

Zo strieborných tehličiek sú to štandardné veľkosti 1 kg, 500 g, 250 g a tiež populárne combibar - 100 x 1 g - "strieborné čokoládky" 

Čo vykupujeme

Naším klientom garantujeme výkup tehličiek a mincí, ktoré u nás nakúpili a nakúpia. Vykupujeme všetky produkty, ktoré máme v ponuke. Rovnako vykupujeme tehličky od mincovní, ktoré vyrábajú tehličky tzv. značkou „Good delivery“,

Vykupujeme zlaté mince a tehličky z mincovní: Münze Österreich, Argor Heraeus, Heraeus, Pamp, Valcambi, Perth Mint, Royal Canadian Mint, Royal Mint, US Mint, Rand Rafinery resp. iné tzv. „Good delivery“ tehličky.

Ak máte iné mince alebo tehličky, radi Vám pripravíme ponuku na výkup. Stačí na náš email info@investicnezlato.sk poslať fotografiu tehličky alebo mince, ktorú máte alebo bližší popis a my Vám stanovíme cenu. Alebo nás kontaktujte na bezplatnej linke 0800 555 855.

Cena výkupu

Pri každom produkte je uvedená výkupná cena. Táto výkupná cena platí pre tehličky a mince, ktoré boli zakúpené v našej spoločnosti. Pri niektorých produktoch nie je uvedená výkupna cena, pretože môže byť výhodnejšia. V takomto prípade volajte na bezplatnú linku 0800 555 855. 

Výkupne ceny pre zlato a striebro sú určené podľa aktuálnej trhovej ceny – spot price. Sú aktualizované každú minútu. Výkupná cena je stanovená ako trhová cena v EUR za 1 trójsku uncu. Cena pre jednotlivé tehličky a mince sú prepočítané podľa váhy v unciach. Pri zlatých a strieborných minciach platia rovnaké odkupné ceny pre všetky druhy mincí.

V prípade, že nie ste naším klientom, výkupná ceny môže byť nižšia o 1 – 4,5%.

Postup spätného výkupu

Osobný výkup

  1. Realizuje sa v sídle spoločnosti – je nutné si vždy dohodnúť termín vopred.
  2. Po kontrole doručených tehličiek alebo mincí Vám stanovíme výkupnú cenu podľa aktuálnej ceny zlata, striebra alebo iných kovov.
  3. Výplata financií prebieha obratom prevodom (od 1 do 5 dní) alebo v hotovosti (do zákonom povolenej výšky 5000 EUR).

Výkup na diaľku

  1. tehličky alebo mince nám pošlete poistenou zásielkou Express Kuriér Slovenskej pošty – UPOZORNENIE – je nutné dôkladne zabaliť hlavne tehličky, aby sa zabránilo poškodeniu obalu.
  2. Pred zaslaním je nutné nás informovať telefonicky alebo emailom.
  3. Po kontrole doručených tehličiek alebo mincí Vám stanovíme výkupnú cenu podľa aktuálnej ceny a zašleme Vám výkupnú zmluvu na email. Stačí doplniť číslo účtu pre výplatu a podpísanú zmluvu zaslať scanom na info@investicnezlato.sk . Výplata financií prebieha obratom prevodom (od 1 do 5 dní).

Investičné tehličky a mince kupujeme výhradne od overených dodávateľov a svetových mincovní. Renomé mincovne, štátne vlastníctvo a dlhodobá činnosť garantuje 100% pravosť nakúpených tehličiek a mincí.

Dodatočne však využívame kontrolu pravosti, ktorá je využívaná v mincovniach pri spätnom výkupe:

  1. presné meranie rozmerov a hmotnosti tehličiek a mincí a
  2. doplnkové merania pomocou magnetickej váhy a prístroja na elektrickú vodivosť. 

Meranie rozmerov a hmotnosti.

Zlato má presne špecifickú hustotu - 19,3 kg na dm3 (zaokrúhľovanie na 1 desatinu).

K čomu je táto informácia?
Výrobca udáva presné rozmery tehličiek a mincí a hmotnosť zlata. Každá tehlička a mince musí mať tieto rozmery a musí mať uvádzanú hmotnosť. Predstavme si, že by sme zlatú mincu Maple Leaf zamenili za striebornú mincu Maple Leaf. Striebro má nižšiu hustotu (10,4 kg na dm3). Minca zo striebra by musela byť väčšia (napríklad hrubšia), aby sa dosiahla presná hmotnosť, pretože striebro má nižšiu hustotu. Alebo pri rovnakých rozmeroch zlatej a striebornej mince by strieborná minca musela mať nižšiu hmotnosť.

Na presné meranie sa využívajú certifikované váhy, ktoré sú úradne overené, čo zaručí presné meranie.

Doplnkové meranie pomocou magnetickej váhy.

Zlato je nemagnetický kov (mierne diamagnetické). Preto je možné na základoch magnetizmu presne zistiť, či ide o zlato o rýdzosti 999,9 alebo nie. Rozdiel medzi čistým zlatom 999,9 a zlatom s menšou rýdzosťou, alebo dokonca iným kovom je výrazný a nie je možné si to pomýliť. Pri odliatkoch s vyššou hrúbkou sa dodatočne používa ultrazvuk.

Doplnkové meranie pomocou prístoja, ktoré meria elektrickú vodivosť. 

Zlato, striebro a iné kovy majú rôznu úroveň odporu elektrického prúdu. Meraním elektrickej vodivosti je možné nedeštruktívne presne určiť kov a rýdzosť meranej tehličky alebo mince. 

Aktualizujeme ceny