5 dôvodov, prečo zlato


Nezávislosť

„Počkajte si do konca splatnosti a potom Vám vyplatíme Vaše peniaze bez storno poplatku" Asi každý z nás pozná túto vetu. Urobte si vlastný vklad, ktorý nie je viazaný, ktorý fyzicky vlastníte a ktorý môžete kedykoľvek použiť. A dokonca ho môžete aj premiestniť.

Zabezpečenie

Investične certifikáty, obchodovanie na burze, opčné obchody. Tieto finančné nástroje prinášajú so sebou nádych adrenalínu a vysokých ziskov, často krát však vytvárajú vysoké straty finančných prostriedkov. Nákupom zlata si zabezpečíte nielen výhodnú investíciu, ale a to hlavne si zabezpečíte stálu hodnotu svojich peňazí a svojho majetku. A môže zostať aj pre vaše deti. Zabezpečte seba a svoju rodinu.

Stabilita

Nákupom zlata nemíňate peniaze. Vy ich len vymeníte za stabilnú, medzinárodne uznávanú menu, ktorá odolávala všetkým hospodárskym krízam. Zlato je platidlom už 5000 rokov a s najväčšou pravdepodobnosťou ukáže svoju silu aj pri krízach, ktoré nás môžu postihnúť v budúcnosti. Hodnota zlata môže krátkodobo kolísať, z dlhodobého hľadiska je však jeho cena vysoko stabilná. Vlastnite nehnuteľnosť, máte peniaze v hotovosti, niektoré akciové alebo dlhopisové fondy. Nechýba vašej investičnej stoličke štvrtá noha?

Rezerva

Každý z nás sa rád cíti bezpečne, každý z nás si vytvára svoje rezervy. Či už investovaním do nehnuteľnosti, finančnou rezervou alebo nákupom zlata. Staré pravidlo hovorí: „Tretinu majetku daj do nehnuteľnosti, tretinu si nechaj v hotovosti a tretinu daj do zlata".
Vytvorte si aj vy svoju vlastnú "zlatu rezervu".

Likvidita

Zlato sa obchoduje 24 hodín denne. Je možné ho okamžite predať kedykoľvek za vopred stanovenú cenu všade na svete. Okrem iného majú zlate mince tu výhodu, že sú všeobecne akceptované ako legálne obeživo. Investícia do nehnuteľnosti je dobrá a stabilná dlhodobá investícia. Ale môžete nehnuteľnosť okamžite predať, kedykoľvek to potrebujete? Vlastniť nehnuteľnosti je rozumné. Tak ako vlastniť zlato.